Datum objave: 5. listopada 2024.
Kategorija: Naslovnica

Sretan Dan učitelja!

Povodom obilježavanja Svjetskog dana učitelja, koji se tradicionalno slavi 5. listopada, Osnovna škola “Sibinjskih žrtava” želi uputiti iskrene čestitke i zahvale svim našim učiteljima i nastavnicima, kao i onima širom svijeta, koji svakodnevno ulažu trud, strpljenje i ljubav u obrazovanje budućih generacija.

Učitelji – temelj obrazovanja

Učitelji nisu samo prenositelji znanja, već i ključne osobe u oblikovanju karaktera i vrijednosti svakog učenika. Oni potiču radoznalost, kritičko razmišljanje i samopouzdanje, a njihov rad nadilazi učionicu. Svaki sat, svaki savjet i svaka riječ podrške koju upute svojim učenicima ostavlja trajan trag na njihovom putu odrastanja i osobnog razvoja.

Zahvala našim učiteljima

Naša škola prepoznaje i cijeni posvećenost i predanost svakog učitelja koji svakodnevno doprinosi ne samo obrazovnim, već i odgojnim uspjesima učenika. Učitelji Osnovne škole “Sibinjskih žrtava” predstavljaju stupove zajednice, prenoseći znanja, vrijednosti i vještine koje će naši učenici koristiti cijeli život. U doba brzih promjena, oni prilagođavaju svoje metode, osiguravajući da učenici budu spremni za izazove budućnosti.

Uloga učitelja u promjenjivom svijetu

Uloga učitelja danas je važnija nego ikad. Oni su ne samo mentori, već i potpora u svakodnevnim izazovima s kojima se učenici susreću. S novim tehnologijama i pristupima obrazovanju, učitelji neprestano uče, razvijaju se i prilagođavaju kako bi osigurali da njihovi učenici dobiju najbolje moguće obrazovanje.

Poziv na suradnju i podršku

Ovim putem pozivamo sve roditelje, učenike i širu zajednicu da se pridruže obilježavanju Dana učitelja i da još jednom iskažu svoju zahvalnost prema učiteljima. Njihov trud često ostaje nevidljiv, ali njihov utjecaj je neprocjenjiv. Zajedno možemo osigurati da učitelji dobiju podršku i poštovanje koje zaslužuju, jer njihova uloga u obrazovanju i odgoju djece ključna je za napredak društva.

Našim učiteljima želimo puno uspjeha u daljnjem radu, strpljenja i inspiracije u svakodnevnim izazovima, te zadovoljstva u svakom uspjehu njihovih učenika.

Sretan Dan učitelja!

Foto radionica „Svijet u bojama”

Od 20. 9. do 25. 9. 2024. godine u našoj školi je zahvaljujući Općini Sibinj održana fotografska radionica „Svijet u bojama”. Voditeljica radionice Sanja Grgić Ćurić i Nikola Ćurić su naši stari prijatelji koje smo prvi puta upoznali 2017. godine. O samoj uspješnosti...