Učiteljsko vijeće OŠ Sibinjskih žrtava čine iskusni i posvećeni učitelji razredne i predmetne nastave te stručni suradnici koji su ključni za razvoj škole i obrazovanje učenika. Njihova stručnost, posvećenost i timski rad čine srž obrazovne zajednice, potiču inovacije i prilagođavaju nastavu potrebama svakog učenika.

Učiteljsko vijeće ima ključnu ulogu u upravljanju školom i donošenju odluka koje se tiču pedagoških, organizacijskih i administrativnih pitanja. Njegova uloga uključuje planiranje i provođenje nastavnih programa, usvajanje kurikuluma, raspravljanje o pitanjima vezanim uz rad škole te podršku u ostvarivanju ciljeva obrazovne politike i misije škole. Također, Učiteljsko vijeće pruža platformu za razmjenu ideja, suradnju među nastavnicima te sudjelovanje u procesima odlučivanja koji utječu na kvalitetu obrazovanja u školi.