preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Raspored zvona

        MŠ SIBINJ
     PŠ  SLOBODNICA

 Prije podne  
08.00 - 08.45
08.50 - 09.35
veliki odmor 15 min
09.50 - 10.35
veliki odmor 15 min
10.50 - 11.35
11.40 - 12.25
12.30 - 13.15
odmor 10 min
13.25 - 14:10
14:15 - 15:00
Obrasci
Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Tražilica
LAG "Posavina"

Molimo sve zainteresirane sa područja OPĆINE _____ da popune ovaj obrazac sa svojim idejama i potencijalnim projektima, koje ćemo uvrstiti u Lokalnu razvojnu strategiju LAG-a "Posavina"

Obrazac ...

Projekti škole
Brojač posjeta
Ispis statistike od 19. 9. 2011.

Ukupno: 558646
Ovaj mjesec: 258
Danas: 43
Vijesti

Posjet osmih razreda Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ učenici osmih razreda naše škole bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru 28. i 29. rujna 2017. godine.


Cilj projekta je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i važnosti Bitke za Vukovar u obrani Republike Hrvatske. Program je zamišljen u dva dana tijekom kojeg učenici upoznaju povijest Vukovara i okolice od prapovijesti do danas.

Program smo započeli dolaskom u Memorijalni centar Domovinskoga rata koji je smješten u vukovarskoj vojarni. Tijekom boravka u Vukovaru prvog smo dana slušali predavanje na temu “Domovinski rat” i “Bitka za Vukovar” te smo se upoznali s uzrocima, tijekom, posljedicama rata, vojno-redarstvenim operacijma važnim za oslobođenje naše domovine te samoj važnosti bitke za Vukovar. Saznali smo da je obrana Vukovara, koja  je trajala od 24. kolovoza do 18. studenoga 1991. godine, bila od vojnog i strateško-političkog značaja. Vukovarski branitelji otvorili su vrata uspostavi samostalne i neovisne Hrvatske i njezinoj pobjedi u Domovinskom ratu.

Istoga dana posjetili smo Gradski muzej Vukovara koji je od 1968. godine  smješten u dvorcu Eltz. Dvorac se ubraja među najpoznatije objekte baroknog razdoblja na hrvatskom tlu, a tijekom rata pretrpio je velika oštećenja. Umjetnine, koje su se u njemu čuvale tijekom rata, uništene su ili opljačkane. Danas je Gradski muzej obnovljen te sadrži mnoge vrijedne eksponate. Posjetili smo i Muzej vučedolske kulture, jedan od najmodernijih muzeja u Hrvatskoj, upoznali se  s povijesnim izvorima s lokaliteta Vučedol koji govore o životu Vučedolaca i svjedoče o kontinuitetu života na vukovarskom prostoru još iz prapovijesnog doba.

Poslijepodne smo prošetali do jednog od najljepših spomenika stradalima  u Domovinskom ratu Spomen-križa na ušću Vuke u Dunav. Na njemu su uklesani stihovi glagoljicom „Navik on živi ki zgine pošteno“. Večernje  sate proveli smo u disku.

Drugi dan bio je posvećen obilasku memorijalnih lokacija na širem području grada. Bili smo u Spomen-domu hrvatskih branitelja Vukovar na Trpinjskoj cesti. Zgrada je napravljena u obliku čvrsto stisnute šake koja simbolizira snagu kojom se Vukovar branio od agresije. U središtu Doma je ponor s kupolom uništenog tenka bivše JNA, a okolo su ispisana imena svih poginulih pripadnika 204. vukovarske brigade. Ispred Spomen-doma je tenk kao znak sile koju su slomili hrabri branitelji te bista Blage Zadre. Saznali smo da se Trpinjska cesta zove još i Groblje tenkova jer je ondje uništeno najviše tenkova.

Obišli smo Gradsku bolnicu, u sklopu koje se nalazi „Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991“. Tijekom Bitke za Vukovar, bolnica je svakodnevno bila granatirana i uništavana od strane agresora, tako da se život odvijao u bolničkom podrumu. Posjet bolnici bio je posebno emotivan.

Po dolasku na Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata sve su riječi utihnule, samo je ostala zahvala  svim žrtvama koje su pale za nas i našu slobodu. Vječni plamen gori kao simbol vječnog života..


Posjetili smo mjesto Masovne grobnice na Ovčari. Ondje su predstavnici razreda sa svojim razrednicima Sunčicom Dolovčak, Željkom Ostojićem, Marijom Alerić,  profesorom povijesti Danijelom Aladrovićem te ravnateljem Josipom Šišmanovićem, zapalili lampion kod spomenika, pomolili se  te minutom šutnje odali počast svima koji su izgubili život za slobodnu Hrvatsku.

U Muzeju Domovinskog rata, u Vojarni „204. vukovarske brigade“, posjetili smo izložbu „Sjećanje na Domovinski rat – bitka za Vukovar“ u kojoj je kronološki prikazan tijek bitke. Vidjeli smo naoružanje koje je koristio agresor, ali i naoružanje naših hrabrih branitelja, lovačke puške, ručno izrađene puške te bombe napravljene od običnih limenki ili bojlera. Upoznati smo i s opasnostima koje predstavljaju mine. Vidjeli smo i rekonstrukciju srpskih koncentracijskih logora Stajićevo i Begejci u koje su odvedeni vukovarski branitelji nakon pada Vukovara.

 

Posjet Vukovaru završio je „Školom mira“. Cilj joj je da učenici iz Vukovara odu s razumijevanjem vrijednosti mira i tolerancije. U kvizu znanja našu su školu predstavljali učenici Bruno Holjevac, 8.a i Luka Maričević, 8.c i osvojili treće mjesto.

Nikada nećemo zaboraviti posjet Gradu Heroju.

Helena Radošević, 8.a

Marija Alerić, prof.

Fotogalerija .....



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Edita Mutavdžić   datum: 12. 10. 2017.

 





INFORMATIKA

NASTAVA INFORMATIKE

CODECLUB

DJED U INTERNAUTLANDU







Školski list "ZVONO"

Popis lektire

1. do 8. razreda za šk. god. 2023./2024.
Opširnije ...


 


 

Z D R A V S T V E N I
ODGOJ

opširnije....


 

2011. godine naša škola je proslavila 250 godina školstva u SIBINJU

 


Anketa
Vodite li računa o ZDRAVOJ PREHRANI?





Korisni linkovi
Škola

Časopisi
 • PC CHIP
 • Enter
 • BUG
 • VIDI
 • Jutarnji list
 • Večernji list

Tražilice
 • Google
 • Yahoo


Oglasna ploča




preskoči na navigaciju